Selekciji Srbije 12 medalja

SVETSKI KUP U PODGORICI

Paraolimpijska reprezentacija Srbije u stonom ttenisu na Svetskom kupu u Podgorici, osvojila je 12 medalja, tri zlatne i srebrne i šest bronzanih.

Zlato je osvojila u kategorii „4-5“ Borislava Perić Ranković i Ana Prvulović u „1-2“, bronze Sanja Mijatović u „3“ i Nada Matić u „4-5“. Srebrna odličja osvoovenjili su Mitar Palikuća u kategoriji „5“ i Mladen Ćirić u „3“. U dublu Perić Ranković i Matić bile su neprikosnvene, a Prvulović i Mijatović bronzane. Palikuća i Ćirić u kolicima su bili srebrni a isto odličje pripalo je u kategoriji stojećih takmičara Alekseju Radukiću s Belgijancem Markom Tedonskom u kategoriji „8“.

U „miks dublu“, Mitar Palikuća i Ana Prvulović u kategoriji „7“ bili su drugi, a Nada Matić i Goran Perlić treći.