Šuranjiju zlato i svetski rekord

2

Sport invalida
EP U STRELJAŠTVU

Laslo Šuranji srpski paraolimpijac u streljaštvu osvojio je zlatnu medalju na Šampionatu Evrope za invalide u Alikanteu u Španiji vazdušnom puškom postavivši i svetski i evropski rekord finala od 206,4 kruga!

Pretekao je skoro tri kruga „srebrnog“ Nemca Gaya (203,5) dok je bronza pripala Šveđaninu Jakobsonu (182,3) i osvojio prvo zlato za srpsku selekciju na ovom takmičenju. Šuranji je pre  finala bio prvi sa 616,1 krug.

Prvog dana EŠ na kome učestvuje 170 strelaca iz 30 zemalja u 14 disciplina puškom i pištoljem takmičio se i MK pištoljem na 25 metara 30 plus 30 metaka i Živko Papaz i osvojio bronzanu medalju. U meču za treće mesto sa 7:1 savladao je Rusa Mališeva, dok je zlato osvojio Turčin Jakac koji je sa 7:5 pobedio Nemca Hetmejera. Pre finala Papaz je bio šesti sa 556 krugova. Finale je vredelo 553 kruga i drugi srpski predstavnik Sredo Radović je sa 541 krugom završio na 12. mestu.

Jelena Pantović je vazdušnom puškom završila na 12. mestu sa 397,2 kruga. Finale je vredelo 399,9 krugova.