Новосадски Спин најуспешнији на државном првенству за особе са инвалидитетом

Екипно првенство Србије у стоном тенису за особе са инвалидитетом, 10. по реду, одиграно је у два дела.

Оба пута играло се у спортској хали Медисон у Зрењанину уз поштовање свих мера које је због епидемије корона вируса прописао кризни штаб. Играло се у три категорије, а жене, где је наступало шест клубова, првенство су одиграле у једном делу. Мушкарци су играли у две категорије, у колицима (Т 1-5), где је настпило десет клубова и стојећи (Т 6-10), где се надметало 12 клубова.

Најуспешни су били такмичари новосадског Спина, који су у све три категорије освојили злато.

Код жена чланице Спина су славиле испред зрењаниског К2 и градског ривала Тврђаве 021. Код мушкараца у колицима Спиновци су победили испред Тврђаве 021 и Наиса из Ниша, а поредак је био исти и у категорији стојећих играча  – Спин, Тврђава, Наис.

Г. М.

Objavljeno: 3. 11. 2020.

O tome i na:

Niški stonoteniseri opravdali očekivanja na prvenstvu Srbije za osobe sa invaliditetom – www.sportskastranajuga.com