Srpski triling drugi u Evropi

SPORTT INVALIDA
EP ZA STONOTENISERE

Srpska ekipa u klasi 1-2 izgubila je finalni meč sa Francuzima 0:2 i tako osvojila drugo mesto na Evropskom prvenstvu i četvrto srebrno odličje, uz dve zlatne medalje za reprezentaciju srpskih parastonotenisera. U ekipi su, uz Gorana Perlića, bili Boris Stoiljković i Vladan Petković.

Na kontinentalnom prvenstvu u Helsingborgu učestvovalo je 298 takmičara iz 31 države. Srpsku reprezentaciju činilo je 13 članova: osmorica muškaraca i pet dama.

Dame su osvojile četiri medalje – dve zlatne: Borislava Perić Ranković pojedinačno i ekipno Borislava Perić Ranković, Nada Mitić i Sanja Mijatović i srebrne Nada Mitić i Ana Prvulović.

Muški deo reprezentacije osvoji je dve medalje, obe srebrne Mitar Palikuća pojedinačno i ekipno Goran Perlić, Boris Stoiljković i Vladan Petković.

M. Nikolić

Objavljeno: 23. 09. 2019.

Izvor: SPORTSKI ŽURNAL – Sportski dragstor

Autor: M. Nikolić

O tome i na:

Veliki uspeh naših parastonotenisera: Dame osvojile evropsko zlato, Perlićeva ekipa druga u Evropi – www.rtv.rs

ČETVRTA MEDALJA SRPSKIH PARAOLIMPIJACA: Stonoteniser Mitar Palikuća drugi u Evropi – www.serbiantimes.info