FILIPOVIĆ I TRAKIĆ NAJBOLJI U PARATRIATLONU

Srpski sportisti Lazar Filipović i Strahinja Trakić osvojili su zlatnu medalju na Svetskom kupu u paratriatlonu.

Oni su ostvarili rezultat od jednog sata, devet minuta i 21 sekudni, što je bilo dovoljno za prvo mesto prošlog vikenda u francuskom gradu Bezansonu.
Prednost su stekli u poslednjoj fazi takmičenja, kada su prestigli najpre kanadski, a zatim i dva ukrajinska para.
Ubedljivo najboljim trčanjem, na kraju su ostvarili čak 29 sekundi prednosti u odnosu na drugoplasirani ukrajinski tim, dok su treće mesto zauzeli takmičari iz Francuske. Srpski paratriatlonci su ovim trijumfom osvojili 400 bodova, što im je…