Peto mesto za parakajakaša Radovanovića

Peto mesto za parakajakaša Radovanovića.

Reprezentativac Srbije u parakajaku Vuk Radovanović, inače najmlađi predstavnik Srbije, ali i najmlađi učesnik takmičenja u svojoj kategoriji, završio je takmičenje na Svetskom prvenstvu u Račicama, osvojivši peto mesto u konkurenciji od 20 takmičara. Time je ostvario svoj najbolji rezultat u karijeri.

Osvajač bronzane medalje na ovogodišnjem Svetskom kupu u Beogradu i peti finalista na Evropskom prvenstvu u Plovdivu, prvu finalnu trku naših sportista veslao je u disciplini KL2 na 200 metara, a liniju cilja prešao je sa vremenom 45.531. Najviše mesto na pobedničkom postolju pripalo je olimpijskom šampionu iz Rija, Australijancu Kurtisu Mekgratu (41.758), srebrnu medalju je osvojio Austrijanac Markus Svoboda (42.508), dok se bronzanim odličjem okitio Ukrajinac Mikola Sinjuk (43.281).

Objavljeno: 24. 08. 2017.