Jovanovićeva četvrta

Sport invalida. Parabiciklisti u Italiji.

Na Svetskom kupu u Manjagu (Italija) srpski parabiciklisti ostvarili su značajne rezultate. U reprezentaciji su bila četiri takmičara koje je predvodio selektor Slobodan Radovanović.

Prvog dana na start su izašli Mihajlo Radovanović i Danijela Jovanović i uspešno završili hronometar, iako su vremenski uslovi bili veoma loši. Popodne su vozili Uroš Španović i Dejan Stošić, koji su takođe završili vožnju bez problema. Danijela Jovanović je postigla odličan rezultat, ostvarivši četvrto mesto sa sakupljenim UCI bodovima jer je trka kategorisana po standardima Svetske biciklističke federacije.

Drugog dana takmičenja održane su drumske trke na kojima je sjajna Danijela Jovanović ponovo osvojila četvrto mesto i nove bodove, Uroš Španović je osvojio 11 mesto, Dejan Stošić je bio 16, a Mihajlo Radovanović 19.

Objavljeno: 18. 05. 2017.

Izvor: SPORTSKI ŽURNAL