Naši stonoteniseri sjajni na Evropskom prvenstvu za osobe sa invaliditetom

U pojedinačnom delu Evropskog stonoteniskog prvenstva za osobe sa invaliditetom u Vejleu u Danskoj naša stonoteniska reprezentacija osvojila je zlatnu, srebrnu i bronzanu medalju.

Najveći uspeh ostvaren je u klasi T-4 u ženskoj konkurenciji. Za prvo mesto i evropsku titulu borile su se naše stonoteniserke Borislava Perić-Ranković i Nada Matić. Pobedila je Borislava, iako je Nada imala tri meč lopte u petom odlučujućem setu.

Novosađanka je na taj način odbranila titulu evropske prvakinje,a njena klubska drugarica je osvojila prvu medalju na evropskom prvenstvu u pojedinačnoj konkurenciji.

Obe naše stonoteniserke u polufinalu imale su težak posao. Sa 3-2 u setovima Borislava Perić Ranković savladala je Šveđanku Lundbak, a istim rezultatom Nada Matić je savladala Izraelku Tabib.

Veliki uspeh osvajanjem bronzane medalje ostvario je Mitar Palikuća u klasi T-5. On je u četvrtfinalu savladao tradicionalno neugodnog suparnika Engleza Džeka Hantera sa 3-0 u setovima. Za ulazak u finale izgubio je od Olimpijskog šampiona Norvežanina Urhaua sa 3-0.

Odličnom bilansu doprineli su i plasmanima u četvrtfinale Goran Perlić u klasi T-2 i Zorica Popadić u klasi T-4.

Autor: B. Ilić